Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

Üniversitelileri en çok korkutan meslek


Tarih 17-02-2012   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült

Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Alp, üniversite öğrencilerinin çoğunun bankacılık mesleğinden çekindiğini belirtti.

Alp, ''Çünkü biz koyu renk takım elbiseli, tayyörlü, şık, genelde ağır oturaklı sözler eden insanlarız. Ama bankacılık bu. Paranızı emanet ettiğiniz insana güvenmek durumundasınız. Bu korkulacak bir şey değil. Bir nevi meslek kıyafeti bizim için'' dedi.

İnsan Kaynakları Zirvesi sırasında AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Alp, bir bankanın en temel varlığının insan olduğunu ve dönüşümü de ancak ellerindeki insan kaynağıyla başarabileceklerini kaydetti.

Alp, bu nedenle insana yatırımlarını artırdıklarını ve bunun, kurumun rakamlarına da olumlu olarak yansıdığını söyledi. Bu yıl 17'ncisi düzenlenen ve ''Dönüşüm Zamanı! Yenilenmeye ve Büyümeye Hazır mısınız?'' temasıyla gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Zirvesi'nin ana sponsorlarından olduklarını belirten Alp, Finansbank olarak ''dönüşüm'' konusunu 1,5 sene önce konuşmaya başladıklarını, dönüşüm sürecine çalışanların da mutlaka dahil edilmesi gerektiğini anlattı.

Hakan Alp, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yapmaya çalıştığımız şey, her bir çalışanımıza şu mesajı vermek: 'Arkadaşlar hepiniz, aynaya baktığınızda aslında o gelişime ve yıldız olmaya aday kişiyi görüyorsunuz'. Bizim için tüm çalışanlarımız aynı konumda. Bütün adımlarımızı belirli bir amaç doğrultusunda atmaya çalışıyoruz ve seçilmiş bir grup çalışanımıza değil, bütün çalışanlarımıza bir yetenek olarak bakıyoruz. Bütün çalışanlarımızın gelişimini sağladığımız noktada kurumsal başarıyı yakalayacağımıza inanıyoruz.''

-''Kariyer toplantılarında bankacı olmak isteyenlerin sayısını en az iki katına çıkarıyoruz''-

Bu çerçevede çalışan sirkülasyonu oranının sektörden daha düşük olduğunu söyleyen Alp, işe alımlarda yüzde 80 oranında yeni mezunları tercih ettiklerini belirtti.

Alp, ''Üniversite öğrencilerinin çoğu bankacılık mesleğinden çekiniyor. Çünkü biz koyu renk takım elbiseli, tayyörlü, şık, genelde ağır oturaklı sözler eden insanlarız. Ama bankacılık bu. Paranızı emanet ettiğiniz insana güvenmek durumundasınız. Bu korkulacak bir şey değil. Bir nevi meslek kıyafeti bizim için'' şeklinde konuştu.

Alp, üniversitelere yönelik çalışmalarında çocukların içinde yaşayarak onları anlamaya çalıştıklarını ifade ederek, 2011 itibariyle üniversiteliler arasında en çok tercih edilen üçüncü banka olduklarını söyledi.

Kariyer günlerinde ağırlıklı olarak bankalarını anlatmak yerine Türkiye'yi, sektörü, geleceği, gençlerin korkularını ele almaya çalıştıklarını aktaran Alp, ''300 kişilik bir salona ilk girdiğimizde 'Kaç kişi bankacı olmak istiyor?' diye soruyoruz. 40-50 kişi el kaldırıyor. Bittikten sonra bir daha soruyoruz. Şimdiye kadar iki katından aşağı bir oran yakalamadık'' dedi.


Yorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

2015 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı!

Üniversite tercih ve kayıt tarihleri açıklandı

Yurt başvuru sonuçları açıklandı

Kayıtları silinen öğrencilerden rekor tazminat

Üniversite kayıt yaptıramayanlara ek kayıt

260 bin öğrenci yurtlara yerleştirilemedi

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Neden esneriz ?
 Mum yanınca niçin geriye bir şey kalmıyor ?
 Tırnaklarımız nasıl uzuyor ?
 Merdivenin altından geçmek neden uğursuzluk sayılır ?
 Sabun kiri nasıl gideriyor ?
 Niçin gök gürlüyor ?
 Paslanmaz çelik niçin paslanmaz ?
 Erkek ve kadınların el yazıları farklı mıdır ?
 Vurgun yemek nasıl olur ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri