Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

2011 Sonbahar ÜDS Başvuruları Başladı


Tarih 16-08-2011   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült YDS Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

ÖSYM'in 9 Ekim 2011'de gerçekleştirilecek sonbahar dönemi 2011-Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı'na (ÜDS) başvurular başladı.
Doçent adaylarına yönelik düzenlenen sınava, doktora ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak adaylar da girebiliyor. Ayrıca ÜDS sonuçları yüksek lisans programlarına giriş için de kullanılabileceğinden lisans programı mezunları ile lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan önceki sınıfta öğrenim gören öğrenciler de bu sınava katılabilecekler. Ancak bu öğrencilerin ilgili üniversiteden yüksek lisans programları için ÜDS sonuçlarının kullanılıp kullanılmayacağını öğrenmeleri gerekiyor.
 
Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında Almanca, Fransızca ve İngilizce olmak üzere mart ve ekim aylarında yılda iki kez düzenleniyor. Sınav Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van ile Lefkoşa ve Bişkek'te gerçekleştirilecek. Sınav 09.30'da başlayacak ve 3 saat sürecek.
 
Başvurmak isteyen adaylar sınav kılavuzu ile aday bilgi formuna ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler. Kılavuzun dağıtımı ve satışı yapılmayacak.
 
Son iki yıl içinde (2009 ve 2010) ÖSYM'nin yapmış olduğu herhangi bir sınava başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş adaylar, 2011-ÜDS sonbahar dönemi başvurularını, isterlerse bireysel olarak internet aracılığıyla, isterlerse diledikleri bir başvuru merkezine giderek yapabilecekler.
 
Son iki yıl içinde ÖSYM'nin yapmış olduğu herhangi bir sınava başvuru merkezi aracılığıyla başvurmamış adaylar da 2011-ÜDS sonbahar dönemi başvurularını başvuru merkezi aracılığıyla yapabilecekler. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin internet sitesinden öğrenilebilecek.
 
Daha önce ÖSYM'den Y.U Numarası almayıp 2011-ÜDS sonbahar dönemine başvuracak yabancı uyruklu adaylar da başvurularını başvuru merkezlerinden yürütecekler.
 
Adaylar, sınav ücreti olarak 40 TL ücret ödeyecek.
 
 


Yorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

YDS giriş belgeleri erişime açıldı

e-YDS başvuruları tarihleri açıklandı

YDS sonuçları açıklandı

2014 YDS sınav giriş yeri ve belgeleri yayınlandı

YDS başvuruları yarın başlayacak

YDS, pazar günü yapılacak

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Karagözlülerin çocuğu nasıl mavi gözlü olabilir?
 Barkod nedir ?
 Atlar nasıl ayakta uyuyabiliyorlar ?
 Erkek ve kadınların el yazıları farklı mıdır ?
 Elektrik insanı nasıl çarpıyor ?
 Sabun kiri nasıl gideriyor ?
 Yağmurda karıncalara niçin bir şey olmuyor ?
 Vurgun yemek nasıl olur ?
 Erkek ve kadınların el yazıları farklı mıdır ?
 Ata neden soldan binilir ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri