Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

Açıköğretim için ek yerleştirme yapılacak


Tarih 21-11-2008   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült AÖF Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, YÖK Genel Kurulu&apos nun ek yerleştirmeyle ilgili kararına ilişkin bir açıklama yaptı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, daha önce merkezi yerleştirmede bir yere yerleşen öğrencilerin, ek yerleştirmede tercih yapamadıklarını anımsatarak, &apos &apos Şimdi örgün programları kazananlara açıköğretim programlarını tercih etmeleri için bir hak verilecek&apos &apos dedi.

Yarımağan, AA muhabirine YÖK Genel Kurulu&apos nun ek yerleştirmeyle ilgili kararına ilişkin bir açıklama yaptı.

Sadece Açıköğretim Fakültesine ek bir yerleştirme yapılacağına dikkati çeken Yarımağan,getirilen yeniliğin &apos &apos örgün programları kazanmış olan öğrencilere de tercih yapabilme hakkı verilmesi&apos &apos olduğunu kaydetti.

Yarımağan, &apos &apos Daha önce merkezi yerleştirmede bir yere yerleşen öğrenciler ek yerleştirmede tercih yapamıyordu. Açıköğretimi kazananlar diğer tarafları isteyebiliyorlardı, ama örgün programı kazananlar hiçbir yeri isteyemiyorlardı. Şimdi örgün programları kazananlar için açıköğretim programlarını tercih etmek ile ilgili bir hak verilecek&apos &apos diye konuştu.

Bundan sonra ek yerleştirmede böyle bir imkan verileceğini belirten Yarımağan, bu sene ek yerleştirmede böyle bir imkan verilmediği için ikinci bir ek yerleştirme yapılacağını söyledi. Yarımağan, bu konuya ilişkin ayrıntılı duyurunun önümüzdeki günlerde yapılacağını bildirdi.

Öte yandan bu sene üniversitelerdeki boş kontenjanlara yapılan ek yerleştirmeye, merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adayların başvuramayacağı, ek yerleştirmede tercih yapabilmek için hiçbir yere yerleştirilmemiş veya Açıköğretim Fakültesinin &apos &apos kontenjansız programlarına yerleştirilmiş&apos &apos olmak gerektiği bildirilmişti.

AAYorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

Açıköğretimde yeni dönem geliyor

Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!

AÖF ders ekleme ve ders silme nasıl yapılıyor

AÖF Akademik Takviminde değişiklik yapıldı

AÖF dönem sonu final sınavı soruları ve cevapları

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) soru ve cevapları 2014

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Kara kedi geçmesi niçin uğursuzluk getirir ?
 Niçin hapşırıyoruz ?
 Vurgun yemek nasıl olur ?
 Niçin kurşunkalemlerin çoğu altıgen ve sarı renkte ?
 Niçin hapşırıyoruz ?
 Bir saat niçin 60 dakikadır ?
 Niçin tahtaya vuruyoruz?
 Uyurken beynimizde neler oluyor?
 Alkolün ne kadarı trafikte zararlıdır ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri