Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

MEB: SBS'de sorun yaşanmadı


Tarih 05-06-2011   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült TEOG Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 7. Sınıflar Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS), öğrencilerin başarısını etkileyecek herhangi bir aksaklık yaşanmadan sorunsuz bir şekilde tamamlandığını bildirdi.
Bakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 1 milyon 97 bin 503 adayın başvurduğu, bu yıl son kez yapılan 7. Sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (SBS), 10'u yurt dışında olmak üzere 654 merkezde yapıldı.
 
Öğrencilere sınavdaki 21 Türkçe, 18 Matematik, 18 Fen ve Teknoloji, 18 Sosyal Bilgiler ve 15 Yabancı Dil sorusu (Fransızca, İngilizce, Almanca ve İtalyanca) olmak üzere toplam 90 soru için 110 dakika süre verildi.
 
Sınavda özel eğitim alan öğrencilere özel durumlarına göre her türlü tedbir alındı. Özel eğitim alan 1321 kişinin katıldığı sınava, 25 kişi ev ya da hastanede gözetmen kontrolünde girdi.
 
Sınava çok az bir süre kala sağlıkla ilgili çeşitli sorunlar yaşayan 12 öğrenci gözetmen kontrolünde sağlık kuruluşlarında sınava alındı.
 
Emniyet teşkilatından alınan bilgilere göre de herhangi bir güvenlik probleminin yaşanmadığı sınavda 444 bakanlık temsilcisi, 33 kurye ve 25 bin emniyet mensubu görev aldı. 56 bin 326 salon ve 3 bin 620 okulda gerçekleştirilen sınavda 137 bin 992 bina ve salon görevlisi hazır bulundu.
 
Seviye Belirleme Sınavı, yurt içi ve dışında, özürlü öğrencilere verilen ek süreyle birlikte, Türkiye saatiyle 12.20'de öğrencileri başarısını etkileyecek herhangi bir aksaklık yaşanmadan sorunsuz bir şekilde tamamlandı.
 
 


Yorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

TEOG sınavları tamamlandı

MEB'den TEOG açıklaması

TEOG sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama

TEOG sonuçları açıklandı

8.Sınıf 2.Dönem Merkezi Ortak Sınavı (TEOG) Soruları ve Cevap Anahtarı

MEB ortak sınav kılavuzunu yayımladı

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Niçin trafik lambaları kırmızı sarı ve yeşildir ?
 Taşıt tutması nasıl oluyor ?
 Atletler niçin saat yönünün aksine koşuyor ?
 Nasıl sarhoş olunuyor?
 Niçin hapşırıyoruz ?
 Yağmurda koşan niçin daha çok ıslanıyor ?
 Lavabodan su niçin sağa dönerek boşalıyor ?
 Buz neden kaygandır ?
 Neden esneriz ?
 Neden esneriz ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri