Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

Sınav günü geldi kitaplar hala ortada yok


Tarih 23-05-2010   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült AÖF Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

Almanya da Açık Öğretim Lisesi sınavları 22-23 Mayıs ta yapılacak. Ancak sınava hazırlık kitapları hala ulaşmadı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasındaki işbirliği protokolü gereğince Almanya da 1995-1996 öğretim yılından bu yana verilen Açık Öğretim Lisesi ikinci dönem sınavları 22-23 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Ancak Suttgart ta AÖL ye kayıtlı öğrencilerin eline hala sınava hazırlanacakları kitaplar ulaşmadı. Bazı öğrencilere de kitapların eksik ulaştığı bildirildi.

AÖL öğrencilerden Esra Uslu, 15 dersten sınava gireceğini ve hala kitaplarının gelmediğini ifade etti. Köln deki Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa bürosunu aradığını ancak bir sonuç alamadığını söyleyen Uslu, "Bir seferinde İzlanda da patlayan yanardağı sebep gösterdiler." dedi.

Esra nın annesi Emine Uslu da Köln deki büroyu aradıklarını belirterek, "Köln bürosunu aradım. Onlar Türkiye yi aramamı söylediler. Birçok kez aradım fakat her seferinde gönderdik ya da göndereceğiz gibi baştan savıcı cevaplar verdiler. Yöneticiler duyarsız davranıyor. Sorumlular bulunup hesap sorulmal.ı" diye konuştu.

AÖL öğrencisi Merve Kara da kitap yüzünden mağdur olan bir diğer öğrenci. Kendisine kitapların içeriklerinin değişeceği bilgisini verdiklerini bundan dolayı ders çalışmadığını anlatan Kara, "Kitaplar geç gönderildi ve ders kitapları geldiğinde gördüm ki içerik değişmemiş. İçerik değişecek bilgisi bile mağduriyettir bence." şeklinde konuştu. 14 dersten sınava girecek olan Gülseven Yaşar ise "Cumartesi günü imtihana gireceğim. Kitaplarım geldi, fakat eksik geldi. Kardeşimin kitapları ise benden 9 gün sonra geldi. Eksik kitaplar için 3 defa aradım. Bürodan sağlıklı bilgi alamadım." diye konuştu.

Kitapları henüz ulaşmayan Uğur Karahan imkansızlıklar içinde hazırlanmaya çalıştığını ancak ciddi şekilde mağdur edildiğini düşündüğünü ifade etti. Mağduriyet yaşayan bir başka öğrencinin velisi Osman Yaşar da çocuğunun kitaplarının sınava iki hafta kala geldiğini vurgulayarak şunları söyledi: "Kitaplar eksik geldi. İki hafta içinde 14 dersten sınava girecek öğrenci sınava nasıl hazırlanacak? Kitabı gelmeyen öğrencilere Köln bürosundan internet sayfalarından indirmeleri tavsiye ediliyor. Öğrencilerden 400 Euro kayıt parası ve kitap parası alınıyor. Öğrenci derslerini internet sayfasındaki kitaptan indirecekse bu ücret neden alınıyor.

AÖL MEZUNLARINA ÜNİVERSİTE YOLU AÇIK

Köln de bulunan Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu, Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı ile ilgili her türlü tanıtım, duyuru, ön kayıt, öğrenci işleri, sınavların ön organizasyonu ve postalama işlemlerini Anadolu Üniversitesi ve Açık öğretim Lisesi adına yürütüyor. Bu uygulamayla Almanya da Abitur eğitimini tamamlayamayan, Hauptschule ve Realschule mezunlarını veya eğitimini yarıda bırakan gençler üniversiteye giriş imkanı elde ediyor. AÖL den mezun olarak Lise (Gymnasium) diplomasına sahip olan bir öğrenci, Türkiye de, Almanya da ya da dilediği başka bir ülkede istediği bir üniversitede eğitimine devam edebilme imkanı elde ediyorYorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

Açıköğretimde yeni dönem geliyor

Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!

AÖF ders ekleme ve ders silme nasıl yapılıyor

AÖF Akademik Takviminde değişiklik yapıldı

AÖF dönem sonu final sınavı soruları ve cevapları

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) soru ve cevapları 2014

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Kırmızı renk boğaları niçin kızdırır ?
 Suyun altında niçin bulanık görürüz?
 Sirk çadırları niçin daima daire biçimindedir ?
 Merdivenin altından geçmek neden uğursuzluk sayılır ?
 Banyodan sonra ellerimiz niçin buruşur?
 Jet-lag olayı nedir?
 Gelinliklerin rengi niçin beyazdır ?
 Kara kedi geçmesi niçin uğursuzluk getirir ?
 Erkek ve kadınların el yazıları farklı mıdır ?
 Uyku nedir ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri