Webdersanesi
TEOG sınavları tamamlandı
TEOG sınavları tamamlandı
TEOG soru ve çözümleri açıklandı
TEOG soru ve çözümleri açıklandı
Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!
Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!

ÜDS başvurularında son gün!


Tarih 25-08-2009   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült YDS Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı na (ÜDS) başvurular yarın sona erecek.
 
 
ÜDS, Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinde, fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler olmak üzere üç ayrı alanda, yılda iki kez mart ve ekimde Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van ile Lefkoşa ve Bişkek de merkezi olarak gerçekleştiriliyor.

Adaylar, 4 Ekim 2009 da yapılacak sınav için başvurularını yarına kadar yapabilecek. Sınava katılmak isteyen adaylar, 2009-ÜDS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile Aday Bilgi Formu na, başvuru süresi içinde ÖSYM nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Ayrıca kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

ÜDS de 65 veya daha fazla puan alan doçent adayları başarılı olacak. Yabancı dil koşulunu karşılamak için, doktora adayları ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak adayların da ÜDS ye girmeleri ve 100 üzerinden 55 veya daha fazla puan almaları gerekiyor.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı nda (TUS) ve Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı nda (DUS) mesleki bilgi sınavına girebilmek için mesleki yabancı dil sınavında 100 üzerinden en az 50 puan alma şartı aranıyor. Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı nda (KPDS) veya ÜDS de 50 ve üzeri puan alanlar da başarılı kabul edilecek.

Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı na (YDUS) da KPDS veya ÜDS den 100 üzerinden en az 50 ve üzeri puan alanlar katılabilecek. 

ÜDS sonuçları, yüksek lisans programlarına giriş için de kullanılabileceğinden, lisans programı mezunu ile lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrenciler de bu sınava girebilecek. Ancak bu öğrencilerin ilgili üniversiteden yüksek lisans programları için ÜDS sınav sonuçlarının kullanılıp kullanılamayacağını öğrenmeleri gerekiyor.


Yorum - Tartışma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

e-YDS başvuruları tarihleri açıklandı

YDS sonuçları açıklandı

2014 YDS sınav giriş yeri ve belgeleri yayınlandı

YDS başvuruları yarın başlayacak

YDS, pazar günü yapılacak

YDS başvuruları için yarın son gün

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Köşe Yazıları
ANKET
Şuanda hazırlandığınız ve daha çok önem verdiğiniz sınav hangisi?
KPSS
YGS-LYS
ALES
KPDS-ÜDS
DGS
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Kurs Rehberi
Şehir
Kurs Türü
Kurs Ekle
Bugünkü Gazeteler
Üye Giriş
 
Ilginç Bilgiler
 Gelinliklerin rengi niçin beyazdır ?
 Niçin böcek yemiyoruz ?
 Yıldızların ışıkları gece niçin kırpışıyor ?
 Uyku nedir ?
 Suyun altında niçin bulanık görürüz?
 Matemde bayraklar niçin yarıya indirilir ?
 Cereyan kesilince telefonlar nasıl çalışıyor ?
 Neden esneriz ?
 Domates niçin meyvedir ?
 Niçin hıckırırız?

Anasayfa   Egitim  SBS   ÖSS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri