Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

ÜDS başvurusunda son gün !


Tarih 11-02-2009   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült YDS Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı&apos nın (ÜDS) 2009-Mart dönemi başvuruları yarın sona erecek. ÜDS; Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinde, fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler olmak üzere 3 ayrı alanda, Mart ve Ekim aylarında ÖSYM tarafından yılda iki kez Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van ile Lefkoşa ve Bişkek&apos te, merkezi olarak gerçekleştiriliyor.

 
Adaylar, 22 Mart 2009&apos da yapılacak sınav için başvurularını bugun mesai bitimine kadar yapabilecek. Başvuru evrakını ÖSYM Sınav Merkezi yöneticilikleri ve üniversite rektörlüklerinden alacak adaylar, başvuru merkezlerini &apos &apos www.osym.gov.tr&apos &apos internet adresinden öğrenebilecek.
 
ÜDS&apos den 65 veya daha fazla puan alan doçent adayları başarılı olacak. Yabancı dil koşulunu karşılamak için doktora adayları ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak adayların da ÜDS&apos ye girmeleri ve 100 üzerinden 55 veya daha fazla puan almaları gerekiyor.
 
Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı&apos na (YDUS) da KPDS ve ÜDS&apos den 100 üzerinden en az 50 ve üzeri puan alan adaylar katılabiliyor.
 
ÜDS sonuçları yüksek lisans programlarına giriş için de kullanılabileceğinden, lisans programı mezunu ile lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrenciler de bu sınava girebilecek. Ancak bu öğrencilerin, ilgili üniversiteden, yüksek lisans programları için ÜDS sonuçlarını kullanıp kullanılamayacağını öğrenmesi gerekiyor.
 
AA
 


Yorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

YDS giriş belgeleri erişime açıldı

e-YDS başvuruları tarihleri açıklandı

YDS sonuçları açıklandı

2014 YDS sınav giriş yeri ve belgeleri yayınlandı

YDS başvuruları yarın başlayacak

YDS, pazar günü yapılacak

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Niçin yağmur yağıyor ?
 Ayların günleri niçin 28, 30, 31 gibi farklı ?
 Silah susturucuları nasıl çalışır ?
 Ev çiçekleri bize nasıl zarar verebilirler ?
 Yağmurda karıncalara niçin bir şey olmuyor ?
 İnsanlar niçin tokalaşıyorlar ?
 İnsanların niçin bazıları solaktır?
 Niçin yaşlanıyoruz ?
 Arabamızın aynaları niçin farklı gösteriyor ?
 Ağrı nedir ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri