Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

MEB'den o habere yalanlama!


Tarih 02-03-2015   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült Sinavlara Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

MEB'den, "Öğretmen deney yapmayı bilmiyor. Eğitim ihtiyacı var" yönündeki habere ilişkin açıklama yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğretmenlerin gerekli görülen konularda hizmet içi eğitimlerle desteklenmesinin önemli bir politika olduğuna işaret edilerek, "Değerli öğretmenlerimizin söz konusu eğitimlerle desteklenmesi, öğretmenlerimizin deney yapmayı bilmedikleri anlamına gelmemektedir" ifadesi kullanıldı.

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince, bugün bir gazetede yayınlanan "Laboratuvar ve araç-gereç kullanımını araştıran MEB'in raporu: Öğretmen deney yapmayı bilmiyor. Eğitim ihtiyacı var" yönündeki habere ilişkin açıklama yapıldı.

Okulların 4+4+4 sistemine göre yeniden yapılanmasının, ilkokul, ortaokul ve liseler için öğretim programlarının, 12 yıllık zorunlu eğitimin hedefleri kapsamında gözden geçirilmesi ihtiyacını doğurduğunun anlatıldığı açıklamada, ayrıca eğitim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler nedeniyle derslik, atölye ve laboratuvarlarda kullanılan araç ve gereç ile makine-teçhizatın niteliğinin sürekli arttığına ve değiştiğine vurgu yapıldı.

Bu kapsamda, 16-19 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya'da Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, akademisyenler, öğretmenler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve özel sektör temsilcileri olmak üzere 134 katılımcıdan oluşan 14 çalışma grubu ile bir çalıştay yapıldığının belirtildiği açıklamada, çalıştay sonucunda belirlenen derslik ve pansiyon donatım standartları ile okullarda okutulmakta olan ve programları güncellenen 12 derse ait eğitim araç ve gereçlerinin yeniden belirlendiği aktarıldı.

Komisyonlarca, çalıştay süresince öğretim programları ve sınıf kazanımlarının incelendiğinin kaydedildiği açıklamada, mevcut durum analizi yapılarak, ders-araç gereç ihtiyaçlarının belirlendiği ve bu konuda görüş ve beklentilerin ortaya konulduğu anlatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Raporda, belirlenen deney setleri ile ilgili öğretmenlerimize, deneyleri doğru ve sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için hizmet içi eğitim, uzaktan eğitim gibi eğitimlerin verilmesi önerilmiştir.

Öğretmenlerimizin gerekli görülen konularda hizmet içi eğitimlerle desteklenmesi Bakanlığımızın önemli politikalarındandır. Değerli öğretmenlerimizin söz konusu eğitimlerle desteklenmesi, öğretmenlerimizin deney yapmayı bilmedikleri anlamına gelmemektedir. Haberde belirtilen iddialar tamamen asılsız ve gerçek dışıdır."

Kaynak : AAYorum - Tartışma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

İşte yeni müfredat

İşte Türkiyenin yetişkin eğitimi istatistikleri

MEBden açıklama: O kitaplar yeniden basılacak

Okullarda ilk ders 15 Temmuz

Bakan Yılmaz: Öğretmen Akademisi kuruyoruz

4+4+4 sistemi devam edecek

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Köşe Yazıları
ANKET
Şuanda hazırlandığınız ve daha çok önem verdiğiniz sınav hangisi?
KPSS
YGS-LYS
ALES
KPDS-ÜDS
DGS
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Kurs Rehberi
Şehir
Kurs Türü
Kurs Ekle
Bugünkü Gazeteler
Üye Giriş
 
Ilginç Bilgiler
 Kuru temizleme nasıl yapılıyor ?
 Mum yanınca niçin geriye bir şey kalmıyor ?
 Neden esneriz ?
 Bulutlar nasıl oluşuyor ?
 Silah susturucuları nasıl çalışır ?
 Uyku nedir ?
 Erkeklerin düğmeleri niçin sağdadır ?
 Ağrı nedir ?
 Niçin kar yağıyor ?
 Telefon şehir kodları nasıl veriliyor ?

Anasayfa   Egitim  SBS   ÖSS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri