Webdersanesi
Okullarda ilk ders 15 Temmuz
Okullarda ilk ders 15 Temmuz
MEBden açıklama: O kitaplar yeniden basılacak
MEBden açıklama: O kitaplar yeniden basılacak
Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!
Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!

MEB'den o habere yalanlama!


Tarih 02-03-2015   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült Sinavlara Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

MEB'den, "Öğretmen deney yapmayı bilmiyor. Eğitim ihtiyacı var" yönündeki habere ilişkin açıklama yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğretmenlerin gerekli görülen konularda hizmet içi eğitimlerle desteklenmesinin önemli bir politika olduğuna işaret edilerek, "Değerli öğretmenlerimizin söz konusu eğitimlerle desteklenmesi, öğretmenlerimizin deney yapmayı bilmedikleri anlamına gelmemektedir" ifadesi kullanıldı.

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince, bugün bir gazetede yayınlanan "Laboratuvar ve araç-gereç kullanımını araştıran MEB'in raporu: Öğretmen deney yapmayı bilmiyor. Eğitim ihtiyacı var" yönündeki habere ilişkin açıklama yapıldı.

Okulların 4+4+4 sistemine göre yeniden yapılanmasının, ilkokul, ortaokul ve liseler için öğretim programlarının, 12 yıllık zorunlu eğitimin hedefleri kapsamında gözden geçirilmesi ihtiyacını doğurduğunun anlatıldığı açıklamada, ayrıca eğitim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler nedeniyle derslik, atölye ve laboratuvarlarda kullanılan araç ve gereç ile makine-teçhizatın niteliğinin sürekli arttığına ve değiştiğine vurgu yapıldı.

Bu kapsamda, 16-19 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya'da Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, akademisyenler, öğretmenler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve özel sektör temsilcileri olmak üzere 134 katılımcıdan oluşan 14 çalışma grubu ile bir çalıştay yapıldığının belirtildiği açıklamada, çalıştay sonucunda belirlenen derslik ve pansiyon donatım standartları ile okullarda okutulmakta olan ve programları güncellenen 12 derse ait eğitim araç ve gereçlerinin yeniden belirlendiği aktarıldı.

Komisyonlarca, çalıştay süresince öğretim programları ve sınıf kazanımlarının incelendiğinin kaydedildiği açıklamada, mevcut durum analizi yapılarak, ders-araç gereç ihtiyaçlarının belirlendiği ve bu konuda görüş ve beklentilerin ortaya konulduğu anlatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Raporda, belirlenen deney setleri ile ilgili öğretmenlerimize, deneyleri doğru ve sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için hizmet içi eğitim, uzaktan eğitim gibi eğitimlerin verilmesi önerilmiştir.

Öğretmenlerimizin gerekli görülen konularda hizmet içi eğitimlerle desteklenmesi Bakanlığımızın önemli politikalarındandır. Değerli öğretmenlerimizin söz konusu eğitimlerle desteklenmesi, öğretmenlerimizin deney yapmayı bilmedikleri anlamına gelmemektedir. Haberde belirtilen iddialar tamamen asılsız ve gerçek dışıdır."

Kaynak : AAYorum - Tartışma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

Okullarda ilk ders 15 Temmuz

Bakan Yılmaz: Öğretmen Akademisi kuruyoruz

4+4+4 sistemi devam edecek

Başbakan, öğretmenlere ders anlattı

Yeni atanan 30 bin öğretmen adayına 35 bin danışman

Aday öğretmenlerin sınav ücreti yatırma süresi uzatıldı

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Köşe Yazıları
ANKET
Şuanda hazırlandığınız ve daha çok önem verdiğiniz sınav hangisi?
KPSS
YGS-LYS
ALES
KPDS-ÜDS
DGS
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Kurs Rehberi
Şehir
Kurs Türü
Kurs Ekle
Bugünkü Gazeteler
Üye Giriş
 
Ilginç Bilgiler
 Kırmızı renk boğaları niçin kızdırır ?
 Alkolün ne kadarı trafikte zararlıdır ?
 Kuru temizleme nasıl yapılıyor ?
 Şarkı söyleyerek bir bardak nasıl kırılabilir ?
 Erkekler niçin kravat takar ?
 Niçin böcek yemiyoruz ?
 Telefon şehir kodları nasıl veriliyor ?
 Helikopterlerin arka pervaneleri ne işe yarar ?
 Niçin yaşlanıyoruz ?
 Güneşe yaklaştıkça hava niçin soğuyor ?

Anasayfa   Egitim  SBS   ÖSS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri