Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

e-YDS başvuruları tarihleri açıklandı


Tarih 02-11-2014   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült YDS Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

ÖSYM tarafından 15 Kasım'da yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavı başvuruları, 31 Ekim-5 Kasım 2014 tarihleri arasında alınacak.

ÖSYM tarafından 15 Kasım'da yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2014 e-YDS) başvuruları, 31 Ekim-5 Kasım 2014 tarihleri arasında alınacak.

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruda, ilk e-YDS'nin 20 Eylül 2014'de ikincisinin ise ise 19 Ekim 2014'de yapıldığı anımsatıldı.

Duyuruda, e-YDS'nin, ilgili yönetmelik uyarınca Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile eşdeğer olduğu ve e-YDS'ye giren adayların kazanmış oldukları hakların YDS'ye giren adayların kazandığı haklarla aynı olduğuna vurgu yapıldı.

ÖSYM'nin yapacağı e-YDS'nin 2014 yılı için diğer uygulamaları İngilizce alanında, 15 Kasım 2014 ve 20 Aralık 2014 tarihlerinde yapılacak. 15 Kasım 2014'deki sınava başvurular 31 Ekim-5 Kasım 2014 tarihlerinde, 20 Aralık 2014 tarihindeki sınava başvurular ise 3-9 Aralık 2014 tarihlerinde olacak. Sınavlar, saat 14.00'te başlayacak ve 2,5 saat (150 dakika) sürecek.

BANKA VE KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Sınava katılmak isteyen adaylar ücretini, ilgili sınava başvuru tarihleri içinde ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "Ödemeler" alanından kredi/banka kartı ile yatıracaklar.

Sınav ücreti ödeme işlemi, sınava başvuru tarihinde 14.00'te başlayacak, kontenjan dolduğunda sona erecek. Kontenjan dolmadığı takdirde sınava başvuru tarihlerinin son gününde 17.00'de sona erecek. Sınava katılmak için sınav ücretini ödeyen adaylar bilgi güncelleme işlemlerini, kılavuzda belirtilen tarihlerde ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde gerçekleştirecekler. ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden bu işlemleri yaptırmayan adaylara Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecek.

SINAV ÜCRETİNİ İLK ÖDEYENLER KONTENJANA DAHİL EDİLECEK

e-YDS'lerde sınava alınacak aday sayısı ÖSYM Başkanlığınca belirlenen kontenjan ile sınırlı kalacağından sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dahil edilmiş olacak. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek ve ödeme kabul edilmeyecek. İlgili e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak.

2014 e-YDS kılavuzuna ÖSYM'nin internet sitesinden erişilecek, kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.


Yorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

YDS giriş belgeleri erişime açıldı

e-YDS başvuruları tarihleri açıklandı

YDS sonuçları açıklandı

2014 YDS sınav giriş yeri ve belgeleri yayınlandı

YDS başvuruları yarın başlayacak

YDS, pazar günü yapılacak

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Sirk çadırları niçin daima daire biçimindedir ?
 Ağrı nedir ?
 Suyun altında niçin bulanık görürüz?
 İngilizce'de hindiye niçin Turkey deniliyor ?
 Aynı anne ve babanın çocukları niçin farklı oluyor?
 İnsanlar yiyeceklerini niçin pişirerek yerler ?
 Niçin gülüyoruz ?
 Uyurken beynimizde neler oluyor?
 Erkek ve kadınların el yazıları farklı mıdır ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri