Webdersanesi
İşte yeni müfredat
İşte yeni müfredat
PYBS sonuçları açıklandı
PYBS sonuçları açıklandı
LYS tercihleri başladı
LYS tercihleri başladı

Anlamlı hareket! LYS, KPSS kalemleri...


Tarih 07-07-2014   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült Sinavlara Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

Sınava girecek öğrencilere dağıtılan kalem setleri, sınavların ardından toplanarak ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre çalışmalarını Bakanlığa bağlı olarak sürdüren gençlik merkezleri, Genç Dönüşüm Projesi kapsamında, sınava girecek öğrencilere devlet tarafından dağıtılan kalem setlerini, sınavların ardından toplayarak, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştıracak.

"Genç dönüşüm" ve "Tek kullanımlık sanma, çöpe atmaya kalkma" sloganlarıyla hayata geçen projeler kapsamında, 180 gençlik merkezinde görev yapanlar, sınavların ardından çöpe gitmesi muhtemel kalem setlerini toplayarak farklı bölgelerdeki öğrencilere gönderecek.        Geçen yıl 2 milyon kırtasiye malzemesini ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştıran projede bu yıl, son olarak düzenlenen LYS ve KPSS sonrası toplanan 400 bine yakın kalem seti, çöpe gitmek yerine ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere toplandı.        Açıklamaya göre bu yıl sonuna kadar tüm sınavlarda yaklaşık 3 milyon kalem setinin toplanması ve başta köy okulları olmak üzere farklı bölgelere gönderilmesi hedefleniyor.       "Gençlerimizle gurur duyuyorum"        Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bilinçli bir neslin, daha bilinçli bir neslin yetişmesindeki en önemli faktör olduğunu belirtti. Kılıç, "Gençlerimizin imza attığı sosyal sorumluluk projeleri geleceğe daha mutlu ve güvenli bir şekilde bakmamız için en önemli umut ışığımız" dedi.

Bu tür projelerde her şeyi devletten bekleyen bir düşünce yerine sosyal sorumluluk anlayışının toplumun geneline yayıldığını kaydeden Kılıç, şunları söyledi: "Projeyle devletimizin parası bir nevi çöpe gitmektense ihtiyacı olan çocuklarımızın geleceği için yeniden değerlendirilmiş oluyor. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum. Böylesine önemli projelere imza atan gençlerimizle, gönüllülerimizle gurur duyuyorum."

Kaynak: AAYorum - Tartışma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

İşte yeni müfredat

İşte Türkiyenin yetişkin eğitimi istatistikleri

MEBden açıklama: O kitaplar yeniden basılacak

Okullarda ilk ders 15 Temmuz

Bakan Yılmaz: Öğretmen Akademisi kuruyoruz

4+4+4 sistemi devam edecek

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Köşe Yazıları
ANKET
Şuanda hazırlandığınız ve daha çok önem verdiğiniz sınav hangisi?
KPSS
YGS-LYS
ALES
KPDS-ÜDS
DGS
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Kurs Rehberi
Şehir
Kurs Türü
Kurs Ekle
Bugünkü Gazeteler
Üye Giriş
 
Ilginç Bilgiler
 Diyet kola suda nasıl yüzebiliyor ?
 Nasıl sarhoş olunuyor?
 Erkekler niçin kravat takar ?
 Saçlarımız niçin beyazlamıyor ?
 İngiltere'de trafik niçin soldan akar ?
 Arabalarda hava yastıkları nasıl çalışıyor ?
 Sivrisinekler insanı niçin sokar ?
 Saçlarımız niçin uzuyor ?
 Silah susturucuları nasıl çalışır ?
 Aynı anne ve babanın çocukları niçin farklı oluyor?

Anasayfa   Egitim  SBS   ÖSS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri