Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

Ortaokullarda ortak sınavlar son erdi


Tarih 29-04-2014   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült TEOG Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ve İzmir'de yaklaşık 53 bin 834 öğrencinin girdiği ikinci dönem ortak sınavları ikinci oturumun sona ermesiyle tamamlandı.

İkinci oturumunda sırasıyla fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirildi. Sınavlar 09.00, 10.10 ve 11.20'de başladı. Her yazılıda 20 soru yer aldı, adaylara cevaplama süresi olarak 40 dakika verildi. Yazılıları arası da 30'ar dakika dinlenme süresi olarak tanındı. Her dersin sınavında ilk 20 dakika süresince öğrencilerin sınav salonunu terk etmesine izin verilmedi.

Öğrencilerin, 6, 7 ve 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8'inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak. Elde edilen toplam, ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan belirlenecek. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak.

Sınavlara katılamayanlar için mazeret sınavları, 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak. Sonuçların haziran ayında açıklanması planlanıyor.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, İzmir'de sağlıklı bir sınav süreci yaşandığını söyledi. İki günde 15 civarında okulu gezerek sınav uygulamasını incelediğini aktaran Bardakcı, "Öğrencilerle de sınavla ilgili görüştüm. Çok memnunlar bu sistemden. Öğretmenlerinin yaptığı yazılılarla merkezi yazılıların zorluk derecelerinin hemen hemen aynı olduğunu, aldıkları notların da birbirine paralel olduğunu ifade ettiler. Matematik ve yabancı dil yazılılarında zorlananlar var ama zorlanma daha çok öğrencinin durumuyla ilgili" diye konuştu.

Bardakcı, ilk dönem yapılan ortak sınav öncesi sınavda görevli bazı öğretmenlerin toplu olarak sağlık raporu aldığının hatırlatılması üzerine de, ikinci dönem benzer bir durumun yaşanmadığını kaydetti.

Kaynak: AAYorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

TEOG sınavları tamamlandı

MEB'den TEOG açıklaması

TEOG sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama

TEOG sonuçları açıklandı

8.Sınıf 2.Dönem Merkezi Ortak Sınavı (TEOG) Soruları ve Cevap Anahtarı

MEB ortak sınav kılavuzunu yayımladı

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Yağmurda karıncalara niçin bir şey olmuyor ?
 Niçin insanların kanları birbirlerinden farklı ?
 Soğuk havada arabamız niçin zor çalışıyor ?
 Soğuk havada arabamız niçin zor çalışıyor ?
 Arabalarda hava yastıkları nasıl çalışıyor ?
 Sabun kiri nasıl gideriyor ?
 Cereyan kesilince telefonlar nasıl çalışıyor ?
 Bira içenler niçin sık sık tuvalete giderler ?
 Bir saat niçin 60 dakikadır ?
 Saatler niçin ileri geri alınır ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri