Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

Taklit edilen ÖSYS kitapçık kapağına suç duyurusu


Tarih 21-03-2014   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült YGS - LYS Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2014-YGS) öncesi 2014-ÖSYS Kılavuzunda yer alan kitapçık kapağını birebir taklit ederek deneme sınavında kullanan dershane sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.

ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiye göre, 23 Mart Pazar günü yapılacak YGS öncesi, 2 milyon aday ve ailelerinin hassas bir süreç içerisinde oldukları da göz önüne alınarak, sınavın güven ve huzur içinde geçmesi için gerekli her türlü tedbir alındı ve tüm organizasyon hazır hale getirildi.

Bu aşamada, 17 Mart'tan başlamak üzere sosyal medyada "2014-YGS'ye ait soru kitapçıkları" olduğu ileri sürülen çok sayıda "soru kitapçığı kapağı"na ait fotoğrafların paylaşıldığı görüldü.

Yapılan araştırmada, 2014-ÖSYS Kılavuzunda yer alan kitapçık kapağının birebir taklit edilerek, bir özel dershanenin 17 Mart'ta yaptığı deneme sınavında, üzerinde bulunan yazıların neredeyse görülmeyecek biçimde hazırlandığı "öğrencilerinin sınava uyumu amacıyla ÖSYM kitapçık kapağı esas alınarak kendilerince hazırlandığı" ibaresiyle kullandığı tespit edildi. Söz konusu dershane sorumluları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Yetkililer, ÖSYM'nin, gerçekleştireceği tüm sınavlarda olduğu gibi 2014-YGS'de de her türlü önlemin alındığını belirtti. Kimseye haksız kazanım sağlanmasına müsaade edilmeyeceğine dikkati çeken yetkililer, ÖSYM'nin, tüm Türkiye'de huzur ve güven içinde, hak ve adaleti tesis edecek biçimde gerçekleşmesini engelleyecek her türden girişimi en kısa sürede tespit ederek, etkisiz hale getirecek yetenekte olduğunu vurguladı.

Öğrencilerin moral ve motivasyonunun korunması için başta medya kuruluşları olmak üzere herkesi daha duyarlı olmaya davet eden yetkililer, bu türden girişimlere ve asılsız haberlere adayların ve kamuoyunun itibar etmemesini bildirdi.

Kaynak: AAYorum - Tartışma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

ÖSYM den LYS ye gireceklere önemli uyarılar

ÖSYM, üniversite adaylarına 'el rehberi' hazırladı

YGS Baraj puanı yükseltildi

YGS ve LYS test sistemi hakkında ne kadar bilginiz var?

ÖSYM açıkladı! İşte YGS soruları

ÖSYM'den YGS açıklaması

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Köşe Yazıları
ANKET
Şuanda hazırlandığınız ve daha çok önem verdiğiniz sınav hangisi?
KPSS
YGS-LYS
ALES
KPDS-ÜDS
DGS
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Kurs Rehberi
Şehir
Kurs Türü
Kurs Ekle
Bugünkü Gazeteler
Üye Giriş
 
Ilginç Bilgiler
 Günümüzde üniformalar niçin haki renkte ?
 Jet-lag olayı nedir?
 Domates niçin meyvedir ?
 Kediler nasıl hep dört ayak üzerine düşerler ?
 Helikopterlerin arka pervaneleri ne işe yarar ?
 Hamburgerin adı nereden geliyor ?
 Hamburgerin adı nereden geliyor ?
 Niçin gök gürlüyor ?
 İnsanlar niçin dondurularak saklanamıyor?
 Gökyüzü neden mavidir ?

Anasayfa   Egitim  SBS   ÖSS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri