Webdersanesi
TEOG sınavları tamamlandı
TEOG sınavları tamamlandı
TEOG soru ve çözümleri açıklandı
TEOG soru ve çözümleri açıklandı
Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!
Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!

YGS'de rapor kaosu alarmı!


Tarih 19-03-2014   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült YGS - LYS Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

YGS'de görev alacak kişilerin sınavdan hemen önce rapor alarak kaos oluşmasını önlemek için ÖSYM harekete geçti.

ÖSYM, YGS öncesinde sınav görevlisi olup da rapor alanlara yönelik alarma geçti. SGK ile yapılan işbirliği ile, doktorlardan rapor isteyen kamu görevlileri hakkında hassas olunması istenecek. Rapor alan kişiler ise ÖSYM bildirilecek.

ÖSYM ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında yapılan işbirliğiyle, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) sınav görevlisi olup rapor alan kişilerin adı ve soyadı Medula Hastane Sistemi üzerinden online olarak anında yetkililere bildirilecek. ÖSYM, bu yıl YGS'nin seçime bir hafta kala yapılacak olması nedeniyle öncelikle, sınavın gürültüsüz bir ortamda yapılması ve öğrencilerin rahatsız olmaması için sınavın yapılacağı 08.00-13.00 saatleri arasında seçim duyurusu ve miting yapılmamasının sağlanması amacıyla Yüksek Seçim Kurulu'na yazı gönderdi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

ÖSYM bunun ardından, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve YÖK'e de sınav güvenliği hakkında uyarılarda bulunarak, önlemlerin alınmasını istedi. ÖSYM, bu kapsamda aldığı önlemlere bir yenisini daha ekledi. ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiye göre, Başkanlık, sınav görevlilerinin çeşitli nedenlerle rapor alması halinde durumdan anında haberdar olabilmek ve bu görevlilerin yerine başka görevlendirmeler yapabilmek için SGK ile bir çalışma başlattı.

DAHA HASSAS OLUN

Çalışmaya göre bir doktor, Medula sisteminde provizyon almak için giriş yaptığında eğer hasta YGS'de görev almışsa, doktorun karşısına 'Bu bir kamu görevlisidir ve YGS'de görev almıştır. Sağlık raporu verirken daha hassas olunuz' şeklinde bir yazı gelecek. Doktorun hastaya buna rağmen rapor vermesi durumunda, rapor alan sınav görevlisinin adı, soyadı ve TC kimlik numarası anında ÖSYM'ye iletilecek.

YERİNE BAŞKASI ATANACAK

ÖSYM bu durum karşısında görevli yerine yeni birini atanacak. Böylece sınav günü yaşanma ihtimali olan aksaklıkların önüne geçilecek. Ayrıca mazeret bildirmeden son anda görevini terk edenlerin bir daha ÖSYM'nin sınavlarında görev almaması için çalışma başlattığı da öğrenildi.

Başkan Demir uyarmıştı

Dahe önce paralel yapının eğitimi sekteye uğratarak hükümeti yıpratmaya çalışma girişimlerinde bulunduğu iddia edilmişti. Bu çerçevede ÖSYM Başkanı Ali Demir, 2 milyondan fazla adayın gireceği Yükseköğretim Geçiş Sınavı'nda (YGS) yaşanabilecek olumsuzluklar için Milli Eğitim Bakanlığı'nı uyarmıştı. Demir, Milli Eğitim Bakanlığı'na yazdığı yazıda, sınava girecek görevli öğretmenlerden belli bir kısmının sınava çok az bir zaman kala rapor alarak görev iadesi yapacaklarını ve adayların tedirgin edilmeye çalışıldığını ifade etmişti.

Kaynak: AAYorum - Tartışma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

YGS Baraj puanı yükseltildi

YGS ve LYS test sistemi hakkında ne kadar bilginiz var?

ÖSYM açıkladı! İşte YGS soruları

ÖSYM'den YGS açıklaması

Yurtdışında tıp, hukuk ve mühendislik için şart!

YÖK'ten devrim gibi değişiklik

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Köşe Yazıları
ANKET
Şuanda hazırlandığınız ve daha çok önem verdiğiniz sınav hangisi?
KPSS
YGS-LYS
ALES
KPDS-ÜDS
DGS
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Kurs Rehberi
Şehir
Kurs Türü
Kurs Ekle
Bugünkü Gazeteler
Üye Giriş
 
Ilginç Bilgiler
 Barkod nedir ?
 Saçlarımız niçin beyazlamıyor ?
 Un niçin çok tehlikeli bir patlayıcıdır ?
 Uyku nedir ?
 Telefon şehir kodları nasıl veriliyor ?
 Saatler niçin ileri geri alınır ?
 Neden esneriz ?
 İngiltere'de trafik niçin soldan akar ?
 Arabamızın aynaları niçin farklı gösteriyor ?
 Eski insanlar tuvaletlerini nasıl yapıyorlardı?

Anasayfa   Egitim  SBS   ÖSS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri