Webdersanesi
TEOG sınavları tamamlandı
TEOG sınavları tamamlandı
TEOG soru ve çözümleri açıklandı
TEOG soru ve çözümleri açıklandı
Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!
Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!

Sınava girecek öğrencilere önemli tavsiyeler


Tarih 19-03-2014   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült YGS - LYS Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

YGS'ye 6 gün kaldı. 3 aşamada yapılan üniversiteye giriş sınavının ilk ayağı olan YGS hakkında açıklama yapan Üsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanı Psikolojik Danışman Ece Tözeniş hafta sonu sınava girecek öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Sınav heyecanının çok normal bir duygu olduğunun altını çizen Tözeniş, sınav heyecanının aslında sınava hazır olunduğunun ve sınavla ilgili beklentilerin olduğunun göstergesi olduğunu belirterek hafta sonu sınava girecek adaylara şu tavsiyelerde bulundu; "Adaylar her şeyden önce şunun bilmeliler ki bu sınav bir son değil. Tabi ki süreç olarak onlar için özel bir anlamı ve önemi olan bir sınav ama hayatımızın da sonu değil. Sınava öncelikli olarak bu açıdan bakmaları gerekiyor. Sınav sadece adayların amaçlarına ulaşmalarını sağlayacak bir araç aslında. Bunun bilinciyle hareket etmeleri başarıyı artıracaktır.

Sınav günü yaklaştıkça adayların geçmişi düşünmeyi bırakıp bugünü ve önlerinde kalan günleri nasıl daha verimli geçireceklerini planlamaları gerekir. Olumsuz duygu ve düşüncelerini bir kenara bırakıp bugüne kadar ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını kendilerine hatırlatarak bundan sonraki zamanlarda da aylar içinde yaptıkları çalışmaları hatırlayarak motivasyonlarını yüksek tutmalarını öneririm."

Anne Babalara da İş Düşüyor

Anne babaların önerilerinin çoğu zaman kaygıyı arttırabildiğini ifade eden Tözeniş, bu anlamda anne babaların çocuklarına nasıl yaklaşması gerektiği konusunda şöyle konuşuyor.

"Anne-babalar da tıpkı adaylar gibi sınavın bir son olmadığını bilmelidirler. Adaylara güvendiklerini her fırsatta dile getirmelidirler. Sonuç ne olursa olsun çocuklarının kendileri için önemli olduğunu dile getirmelidirler. Sınav öncesinde ertesi gün çok büyük bir olay varmışçasına davranmak yerine çocuklarıyla birlikte olağan bir gün geçirmelerinde fayda vardır. Bir gün öncesinde sürekli sınavla ilgili konuşmalardan uzak durmalıdırlar."

Bu hafta bunlara dikkat edin

Sınavla ilgili çalışmalar tamamlandıktan sonra sınav davranışlarının da kazanılması önemine değinen Tözeniş sınav öncesinde yapılması gerekenleri şöyle sıralıyor;Yorum - Tartışma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

YGS Baraj puanı yükseltildi

YGS ve LYS test sistemi hakkında ne kadar bilginiz var?

ÖSYM açıkladı! İşte YGS soruları

ÖSYM'den YGS açıklaması

Yurtdışında tıp, hukuk ve mühendislik için şart!

YÖK'ten devrim gibi değişiklik

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Köşe Yazıları
ANKET
Şuanda hazırlandığınız ve daha çok önem verdiğiniz sınav hangisi?
KPSS
YGS-LYS
ALES
KPDS-ÜDS
DGS
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Kurs Rehberi
Şehir
Kurs Türü
Kurs Ekle
Bugünkü Gazeteler
Üye Giriş
 
Ilginç Bilgiler
 Yirmi yaş dişimiz niçin geç çıkıyor ?
 Neden esneriz ?
 Taşıt tutması nasıl oluyor ?
 Niçin trafik lambaları kırmızı sarı ve yeşildir ?
 Yıldırım nasıl düşüyor ?
 Eski insanlar tuvaletlerini nasıl yapıyorlardı?
 24 ayar altın ne demektir ?
 Yeşil ot yiyen ineklerin sütleri niçin beyazdır ?
 Bulutlar nasıl oluşuyor ?
 Uyurken beynimizde neler oluyor?

Anasayfa   Egitim  SBS   ÖSS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri