Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

Mazeret sınavları sona erdi


Tarih 16-12-2013   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült TEOG Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 8. sınıflar için düzenlediği ve 45 bin 984 öğrencinin katıldığı mazeret sınavları sona erdi.

MEB tarafından bu yıl uygulamaya geçilen Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları'na katılamayan öğrenciler için yapılan mazeret sınavlarının, ikinci gün oturumunda Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinin sınavları yer aldı. Sınavlar saat 09.00'da başladı, 12.00'da sona erdi.

Sınavlarda öğrencilere, her ders için çoktan seçmeli 20 soru yöneltildi. Her bir ders yazılısı için sınav süresi 40'ar dakika, ders yazılıları arası dinlenme süresi ise 30'ar dakika oldu.

Bugün yapılan oturumlarla, birinci dönem merkezi ortak sınavları sınavları tamamlanmış oldu. İkinci dönem sınavları ise 28-29 Nisan'da yapılacak. Bu döneme ilişkin mazeret sınavları ise 10-11 Mayıs'ta gerçekleştirilecek.

Puan hesaplama

Birinci dönem sınav sonuçları ocakta ikinci dönem sınav sonuçları ise haziranda açıklanacak. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında öğrencilerin 6, 7 ve 8. sınıf yıl sonu başarı puanlarıyla 8. sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezi sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacak. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak.

Mazeret sınavına giremeyen öğrenciler sınava katılmamış olarak değerlendirilecek. Sınavlara katılmayan öğrencilerin durumları, puanla değerlendirilmeyecek ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınacak.Yorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

TEOG sınavları tamamlandı

MEB'den TEOG açıklaması

TEOG sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama

TEOG sonuçları açıklandı

8.Sınıf 2.Dönem Merkezi Ortak Sınavı (TEOG) Soruları ve Cevap Anahtarı

MEB ortak sınav kılavuzunu yayımladı

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Sivrisinekler insanı niçin sokar ?
 Un niçin çok tehlikeli bir patlayıcıdır ?
 Niçin insanların kanları birbirlerinden farklı ?
 Cereyan kesilince telefonlar nasıl çalışıyor ?
 Kediler nasıl hep dört ayak üzerine düşerler ?
 Kuşlar niçin 'V şeklinde uçuyorlar ?
 Bulutlar nasıl oluşuyor ?
 Eski insanlar tuvaletlerini nasıl yapıyorlardı?
 Cereyan kesilince telefonlar nasıl çalışıyor ?
 Floresan lambalar niçin daha ekonomiktir ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri