Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

Ortak sınav için müfredat denetimi


Tarih 19-11-2013   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült TEOG Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

İzmir'de, ay sonunda 8. sınıf öğrencilerine yönelik ilk kez uygulanacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları'nda öğrencilerin sorumlu olacağı müfredatın tüm okullarda aynı düzeyde olup olmadığının belirlenmesi için eğitim denetmenleri görevlendirildi.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı,  yeni ortaöğretime geçiş sisteminin öğretmenin ve okulun rolünü artırdığını, sınav kaygısından uzak bir süreci içerdiğini belirtti.

Öğrencilerin girecekleri sınavda hangi konulardan sorumlu olduklarının daha önceden belirlendiğini aktaran Bardakcı, bu nedenle sınav tarihinden önce belirlenen konuların işlenmesinin öğrencinin başarısını doğrudan etkileyeceğini vurguladı. Öğrenciler arasındaki eşitliğin korunmasında müfredatın tüm okullarda eşzamanlı olarak ilerlemesinin büyük önem taşıdığını kaydeden Bardakcı, İzmir'de bu konuda bir sorun olmadığını, olası aksaklıklara yönelik de gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti.

Bardakcı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın hangi konuların hangi tarihe kadar işlenmesi gerektiğine yönelik genelgesi bulunduğunu aktararak, sınava günler kala İzmir genelinde bu eşitliğin sağlanıp sağlanmadığının kontrolü için eğitim denetmenleri görevlendirdiklerini söyledi.

Okullara gidecek eğitim denetmenlerinin derslere girerek konuların işlenmesinde gecikme olup olmadığını belirleyeceğini anlatan Bardakcı, şöyle konuştu:

"Diyelim ki öğretmenimizin iki konuyu geciktirdiğini fark etti. Konuları en kısa zamanda tamamlamasını isteyecek. Hem yazılı hem sözlü uyaracaklar. Eğer ders zamanı yetmeyecekse ders saati dışındaki zamanlarda, gerekirse haftasonu telafi edilecek. Tam gün eğitim varsa ders saatinden sonra, ikili öğretim varsa hafta sonu telafi edilecek."Yorum - Tartışma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

TEOG sınavları tamamlandı

MEB'den TEOG açıklaması

TEOG sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama

TEOG sonuçları açıklandı

8.Sınıf 2.Dönem Merkezi Ortak Sınavı (TEOG) Soruları ve Cevap Anahtarı

MEB ortak sınav kılavuzunu yayımladı

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Köşe Yazıları
ANKET
Şuanda hazırlandığınız ve daha çok önem verdiğiniz sınav hangisi?
KPSS
YGS-LYS
ALES
KPDS-ÜDS
DGS
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Kurs Rehberi
Şehir
Kurs Türü
Kurs Ekle
Bugünkü Gazeteler
Üye Giriş
 
Ilginç Bilgiler
 Güneşe yaklaştıkça hava niçin soğuyor ?
 Tellere konan kuşlar niçin çarpılmıyorlar ?
 Niçin kar yağıyor ?
 Atlar nasıl ayakta uyuyabiliyorlar ?
 Niçin uyuyoruz ?
 Paraşütle ilk nasıl atlanıldı, kim atladı ?
 İnsanların niçin bazıları solaktır?
 Matemde bayraklar niçin yarıya indirilir ?
 Cereyan kesilince telefonlar nasıl çalışıyor ?

Anasayfa   Egitim  SBS   ÖSS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri