Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

Türkiye kendi 'Bill Gates'lerini arıyor


Tarih 26-10-2013   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, 100 bin liralık "Teknogirişim Sermaye Desteği" 2014 programı için son başvuru tarihinin 1 Kasım 2013 Cuma günü olduğunu bildirdi.

Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yurt içinde ve yurt dışındaki üniversite öğrencisi ve yeni mezun gençlere kendi işlerini kurmaları için 100 bin lira geri ödemesiz, teminatsız destek verdiklerini belirterek, "Bu programla, eğitimli ve nitelikli gençlerimizin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini hayata geçirmelerine destek oluyoruz. Proje kapsamında her yıl 100 genç girişimcimize karşılıksız, kefilsiz, geri ödemesiz 100 bin lira veriyor, teknoparklarda kendileri için yer tahsis ediyoruz" dedi.

İlk aşamada başarılı olan girişimcilere, ikinci aşamada kullanacakları 550 bin liralık ilave bir destek de hazırladıklarını belirten Ergün, ayrıca her yıl başarılı teknogirişimcileri Silikon Vadisi'ne göndermeye başladıklarını söyledi.

Bakan Ergün, bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışındaki üniversite öğrencisi ve yeni mezun 1.034 genç girişimcinin bu destekten yararlandığını ve kendi işini kurduğunu bildirdi.

"Türkiye'de girişimcilik artık başlı başına bir sektör haline gelmeli"

Türkiye'de girişimciliğin artık başlı başına bir sektör haline gelmesi gerektiğinin altını çizen Ergün, şunları kaydetti:

"İşsiz stokumuzu eritmek için en doğru adres girişimciliktir. Gençlerimizin sadece iş aramaya değil, iş kurmaya da odaklanmaları gerekiyor. Bakanlık olarak desteklediğimiz teknogirişimcilerin çoğu artık kendi şirketlerini kurdular, kendi işlerinin patronu oldular. Hatta bazılarına yurt dışındaki firmalardan ortaklık teklifleri bile gelmeye başladı. Bugün dünyada milyar dolar seviyesinde değeri olan şirketler, cesur ve fırsatları avantaja çevirme yeteneği olan genç girişimciler tarafından kurulmuştur. Peki bu ülkenin gençlerinden bir Bill Gates neden çıkmasın? Bu ülkenin Apple gibi küresel firmaları niçin olmasın? Bu program, ülkemizde beyin göçünü tersine çevirmeye başlayan bir özelliğe sahip olduğu için de ayrı bir öneme sahiptir."

Program için başvuruların 1 Ekim'de başladığını hatırlatan Ergün, başvuruların 1 Kasım 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar alınacağını sözlerine ekledi.

Destek kimlere veriliyor?

Üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 5 yıl önce almış kişiler, programa başvurabiliyor.Yorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

2015 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı!

Üniversite tercih ve kayıt tarihleri açıklandı

Yurt başvuru sonuçları açıklandı

Kayıtları silinen öğrencilerden rekor tazminat

Üniversite kayıt yaptıramayanlara ek kayıt

260 bin öğrenci yurtlara yerleştirilemedi

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Banyodan sonra ellerimiz niçin buruşur?
 Telefon tuşlarında niçin çıkıntılar var ?
 Niçin hıckırırız?
 Yiyecekler tuzlanarak nasıl saklanabiliyor ?
 Niçin gök gürlüyor ?
 Sabun kiri nasıl gideriyor ?
 Niçin hapşırıyoruz ?
 Biber neden acıdır ?
 Ayların günleri niçin 28, 30, 31 gibi farklı ?
 Saatin akrep ve yelkovanı niçin sağa dönüyor ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri