Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

Öğrenciler ücretsiz internete kavuştu


Tarih 24-06-2013   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült

Yurdum Evim, Ücretsiz İnternetim projesi kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) bünyesindeki tüm yurtlara internet hizmeti verildi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Recep Kaymakcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devlet yurtlarını dünya standartlarına kavuşturmak için gayret sarf ettiklerini, yurtlarda kalan öğrencilerin daha rahat bir şekilde okumaları için çalıştıklarını söyledi.

Yurtlarda kalan öğrencilere internet erişimi hizmeti sağlanmasına ilişkin protokolün, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın katılımıyla Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından Kasım ayında imzalandığını hatırlatan Kaymakcan, YURTKUR olarak 6 ay gibi kısa bir sürede tüm yurtlara ücretsiz internet hizmetini sunduklarını bildirdi.

Yurtlarda kalan 310 bin öğrencinin odalarına kadar kablosuz internet hizmetini ulaştırdıklarını anlatan Kaymakcan, proje kapsamında 550 bin metre fiber optik kablolama yapıldığını aktardı.

"Projenin kurulum bedelinin 50 milyon TL olduğunu kaydeden Kaymakcan, öğrencilerin kullanacağı internetin ücretinin Başbakan Erdoğan'ın talimatlarıyla "Evrensel Hizmet Fonundan" karşılanacağını ve öğrencilerin ücretsiz bir şekilde bu hizmetten faydalanacağını ifade etti.

Kaymakcan, "Yurdum Evim, Ücretsiz İnternetim' projesinde 81 ilde 347 yurtta,1200 lokasyon 15 Haziran itibariyle devreye alındı ve 310 bin öğrencinin hizmetine sunuldu. Öğrencilerimiz, yurt binasının her noktasından hızlı, güvenli, kablosuz ve ücretsiz bir şekilde internete ulaşabiliyor ve bilimsel çalışmalarını yapabiliyor. Ülkemizin, Wifi hizmeti sunan en büyük projesi olmakla gururlandığımız 'Yurdum Evim, Ücretsiz İnternetim' projesi çalışmaları 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı" dedi.

Ailelerin çocuklarını artık yurtlara güven içinde emanet ettiğini anlatan Kaymakcan, yurtlarda konforun arttırılmasıyla öğrencilerin daha rahat bir şekilde okumalarını sağlamak istediklerini ifade etti.

Öğrencilerin, teknik imkanlardan en kısa zamanda faydalanabilmeleri için olağanüstü çaba sarf ettiklerini anlatan Kaymakcan, şunları kaydetti:

"Yurtlarda giriş çıkış işlemlerini biometrik olarak takip ettiğimiz bir sistemi kurduk. Bununla birlikte öğrencilerimizin yurt ücretlerini internet üzerinden yatırabilecekleri imkanları oluşturduk. Bugün 'Yurdum Evim, Ücretsiz İnternetim' hizmetiyle devletimiz, istikbal uğruna evlerinden ayrılan, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize şefkatli ellerini bir kez daha uzattı. Fırsat eşitliği ilkesi gereğince her öğrencimiz bu hizmetten eşit şartlarda faydalanacak. AB ve Amerika'da bile öğrencilerin bulamadığı bu imkan Başbakanımız ve Gençlik ve Spor Bakanımız Kılıç'ın özel gayretleri sayesinde bu kadar çabuk bitmiş ve gençlerimiz büyük bir memnuniyetle bu hizmetten faydalanmaya başlamıştır. Öğrencilerimiz yurt idaresinden aldığı şifreyle sisteme dahil oluyor ve bu hizmetten faydalanabiliyor. Tüm öğrencilere ücretsiz internet hayırlı olsun."Yorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

2015 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı!

Üniversite tercih ve kayıt tarihleri açıklandı

Yurt başvuru sonuçları açıklandı

Kayıtları silinen öğrencilerden rekor tazminat

Üniversite kayıt yaptıramayanlara ek kayıt

260 bin öğrenci yurtlara yerleştirilemedi

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Yazın niçin açık renk giysiler giyiyoruz ?
 Niçin gülüyoruz ?
 Helikopterlerin arka pervaneleri ne işe yarar ?
 Vurgun yemek nasıl olur ?
 Erkekler eskiden nasıl tıraş oluyorlardı ?
 Yağmurda koşan niçin daha çok ıslanıyor ?
 Erkek ve kadınların el yazıları farklı mıdır ?
 İnsanlar niçin dondurularak saklanamıyor?
 Elektrik insanı nasıl çarpıyor ?
 Ev çiçekleri bize nasıl zarar verebilirler ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri