Webdersanesi
Okullarda ilk ders 15 Temmuz
Okullarda ilk ders 15 Temmuz
MEBden açıklama: O kitaplar yeniden basılacak
MEBden açıklama: O kitaplar yeniden basılacak
Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!
Açıköğretim sınavlarında büyük değişiklik!

SBS Kalkıyor LGS-LYS de değişiklikler yolda


Tarih 01-03-2013   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült TEOG Hazirlik Video Görüntülü Dersler Konu Anlatimlari

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, SBS konusunda, "Bu yıl son kez yapılacak. Yeni sistemde; çocuklar özel yetenekleriyle, ailelerinin isteğiyle ve öğretmenlerinin kanaatiyle değerlendirilecek. Henüz yeni sistemin parametreleri tam olarak oturmadı. Üzerinde çalışılıyor" dedi.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı TRT Haber Yayın Yönetmeni Ahmet Böken'in sunduğu "Neler Oluyor" programına katılarak eğitim konusunda açıklamalarda bulundu. 

ALTYAPIMIZ VAR

Avcı, "10 yıldan beri özellikle eğitimde pek çok şeye birden başlandı. Yürümekte olan sürecin devamında olacağız" dedi. Eğitimin hızla değişen bir alan olduğunu belirten Avcı, özellikle son dönemde sürekli değişen sorunlara çare bulacak alt yapılarının bulunduğunu ve bununla ilgili 17 alt birimlerinin bulunduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Ama sınırsız kaynağımız da yok. Bir yandan mevcut olanı hazırlamak, bir yandan da sorunları çözmek zor bir iş. Sistem yürümeye devam ederken sorunlar da çözülecek. 4+4+4'te sistemin bütün elemanları yeni düzene geçmek için çok çalıştı. Kısa zamanda geçiş süreci başarıyla tamamlandı. ODTÜ'de öğretmenlerin istihdamıyla ilgili uzun vadeli bir çalışma yapılıyor."

OKUL KENDİ SINAVINI YAPABİLECEK

Avcı, genel liselerin kapatılması konusunda, "Bütün dünyadaki eğilim okul çeşitlerini azaltmak, eğitim çeşidini artırmaktır. Sosyal bilimler liseleri kapatılmayacak. Ancak genel liseleri Anadolu lisesi haline getirme çalışmamız var. Önümüzdeki yıldan itibaren genel lise kavramı kalmayacak. Öğretmen, meslek ve imam hatip okulları devam edecek" şeklinde konuştu.

SBS'nin kaldırılması konusunda ise Avcı, sınavın bu yıl son kez yapılacağını belirterek, "Bu yıl son kez yapılacak. Yeni sistemde; çocuklar özel yetenekleriyle, ailelerinin isteğiyle ve öğretmenlerinin kanaatiyle değerlendirilecek. Henüz yeni sistemin parametreleri tam olarak oturmadı. Üzerinde çalışılıyor. Tamamının değerlendirileceği bir puan üzerinde çalışıyoruz. Eğer belli bir okul üzerinde talep çok olursa, o okul kendi sınavını yapabilecek. Örneğin Galatasaray veya İstanbul Erkek Lisesi gibi okullar kendi sınavını yapabilecek. Her öğrenci her sınava girmek zorunda olmayacak" dedi.

"DERS PROGRAMLARI AZALTILDI"

Avcı ayrıca, LYS ve YGS sınavlarında değişiklik yapılması hakkında YÖK taslağının Başbakanlıkta yeniden elden geçirileceğini belirterek, "YÖK taslağı Başbakanlıkta yeniden elden geçirilecek. Üniversite giriş sınavları da bu taslağın içinde… Burada değişiklik olabilir. Üniversiteler kendi sınavlarını yapabilecek. Genel sınav yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmadı" şeklinde konuştu.

Avcı, müfredattaki hafifletmenin amacını, "Amaç, 'ne öğreteceksek en iyisini öğretelim'di. Ders programları azaltıldı. Çocuklarımıza neyi öğretmek istiyorsak onu öğretelim" sözleri ile açıkladı.


Yorum - Tartışma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

TEOG sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama

TEOG sonuçları açıklandı

8.Sınıf 2.Dönem Merkezi Ortak Sınavı (TEOG) Soruları ve Cevap Anahtarı

MEB ortak sınav kılavuzunu yayımladı

TEOG da öğrencilere iyi haber

TEOG nakilleri için 13 bin 130 kontenjan

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Köşe Yazıları
ANKET
Şuanda hazırlandığınız ve daha çok önem verdiğiniz sınav hangisi?
KPSS
YGS-LYS
ALES
KPDS-ÜDS
DGS
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Kurs Rehberi
Şehir
Kurs Türü
Kurs Ekle
Bugünkü Gazeteler
Üye Giriş
 
Ilginç Bilgiler
 Biber neden acıdır ?
 Bir saat niçin 60 dakikadır ?
 Soğan doğrarken niçin gözümüz yaşarır ?
 Buz neden kaygandır ?
 Niçin gıdıklanıyoruz ?
 Atlar nasıl ayakta uyuyabiliyorlar ?
 Suyun hacmi, donunca niçin küçülmüyor ?
 Boks ringleri niçin dört köşedir ?
 Niçin uyuyoruz ?

Anasayfa   Egitim  SBS   ÖSS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri