Webdersanesi
İşte yeni müfredat
İşte yeni müfredat
PYBS sonuçları açıklandı
PYBS sonuçları açıklandı
LYS tercihleri başladı
LYS tercihleri başladı

İkinci üniversite isteyenlere müjde!


Tarih 04-10-2012   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Açık ve UzaktanEğitim Fakültesi (AUZEF) açık öğretim programlarında ''ikinci üniversite'' dönemi başladı. Kayıtlar için son tarihse...

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Açık ve UzaktanEğitim Fakültesi (AUZEF) açık öğretim programlarında ''ikinci üniversite'' dönemi başladı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, halen 4 yıllık lisans programında okuyan veya mezun olanlar ''ikinci üniversite'' kapsamında, diledikleri açık öğretim programına sınavsız kayıt yaptırabilecek.

Böylece kendini farklı bir alanda geliştirmek, ufkunu genişletmek veya kariyer hedeflerini güçlendirmek isteyenler, üniversite sınavına girmeden ikinci bir üniversite okuma imkanına sahip olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AUZEF Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Arslan, İÜ'nün eğitim kalitesini dijital ve kolay ulaşılabilir olarak sunduklarını belirterek, yoğun ilgiden memnun olduklarını ifade etti.

Arslan, ''sınavsız ikinci üniversite'' kayıtlarının 24 Ekim'e kadar devam edeceğini aktararak, sosyoloji, coğrafya, tarih, felsefe, iktisat ve işletme programlarında açık öğretim imkanı sunduklarını belirtti.

Üst düzey kariyere sahip kişilerin de ''ikinci üniversite'' kapsamında ön kayıt yaptırmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Arslan, şunları kaydetti:
''İkinci üniversite kayıtlarında kontenjan sınırlaması yok. Hayalini kurduğu bölümü çeşitli sebeplerle okuyamayanlara, üniversite sınavlarıyla yerleştiği bölümün yapısına uygun olmadığını fark edenlere, sahip olduğu işle yarınları arasında bir bağlantı kuramayanlara, farklı bir alanda ufkunu genişletmek isteyenlere ve ajandasında örgün eğitime devam etmek için uygun zaman aralığı bulamayanlara, Türkiye'nin her yerinden İÜ standartlarında eğitim alma imkanı sağlıyoruz. Bu hizmet için ise öğrencilerden dönemlik 370 lira ücret alınacak. Bu ücret, halk arasında 'harç' olarak bilinen ve yakın zamanda Bakanlar Kurulu kararıyla kaldırılan katkı payı değil, öğrenim, sınav ve materyal ücreti olarak bu meblağ alınıyor. Ders materyali olarak ise öğrencilere e-kitapları, sesli kitapları ve video kayıtlarını web sistemi üzerinden indirme imkanı veriliyor.''

Ön kayıtların internet üzerinden gerçekleştirildiği ''sınavsız ikinci üniversite''ye kesin kayıtlar, posta yoluyla veya AUZEF öğrenci işlerine gelinerek yapılacak.

Ön kayıt yaptırmak isteyen adaylar, ''auzef.istanbul.edu.tr'' adresindeki ''İkinci Üniversite'' linkini tıklayarak ayrıntılı bilgi edinebiliyor.Yorum - Tartışma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

Üniversite tercih ve kayıt tarihleri açıklandı

Yurt başvuru sonuçları açıklandı

Kayıtları silinen öğrencilerden rekor tazminat

Üniversite kayıt yaptıramayanlara ek kayıt

260 bin öğrenci yurtlara yerleştirilemedi

Üniversitelere e-kayıtlar başladı

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Köşe Yazıları
ANKET
Şuanda hazırlandığınız ve daha çok önem verdiğiniz sınav hangisi?
KPSS
YGS-LYS
ALES
KPDS-ÜDS
DGS
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Kurs Rehberi
Şehir
Kurs Türü
Kurs Ekle
Bugünkü Gazeteler
Üye Giriş
 
Ilginç Bilgiler
 Kanımız kırmızı iken damarlarımız niçin mavi?
 Kutuplardaki hayvanlar nasıl yaşıyorlar ?
 Cereyan kesilince telefonlar nasıl çalışıyor ?
 Uçaklar arkalarında niçin bulut bırakıyorlar ?
 Bumerang nasıl geri gelebiliyor ?
 Niçin gıdıklanıyoruz ?
 Barkod nedir ?
 Kağıt nasıl yapılıyor ?
 Örümcek ağının özelliği nedir ?
 İnsanlar niçin tokalaşıyorlar ?

Anasayfa   Egitim  SBS   ÖSS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri