Webdersanesi
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
Açıköğretimde yeni dönem geliyor
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
YKS Yeni üniversiteye giriş sistemi
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması
Açıköğretimde parçalı sınav uygulaması

KPSS'ye girecekler ÖSYM'ye tepkili


Tarih 15-09-2012   Yorum Ekle !Sen de yorumunu ekle ! Yazi Küçült Yazi Küçült KPSS Genel Yetenek Kültür Video Dersler | KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatimlari

Balıkesir'de yaşayan bazı vatandaşlar, 22-23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için açıklanan yerleri öğrenince büyük şaşkınlık yaşadı.

 Sınav için Balıkesir merkez ve ilçelerini yazan vatandaşlar, ÖSYM'nin başka şehirlerdeki sınav merkezlerine göndermesine tepki gösterdi.

Tercih formuna Balıkesir merkez ve Edremit ilçesini yazan Kübra Alkan (19), açıklanan sınav merkezlerini görünce neye uğradığını şaşırdı. Alkan, Bursa'nın İnegöl ilçesindeki bir okulda sınava girecek olmasına tepki gösterdi. Merkez Plevne Mahallesi'nde oturduğunu belirten Alkan, "KPSS'ye girmek için başvuruda bulundum. Dün akşam internetten, sınava nerede gireceğime baktım. İnegöl'ü görünce çok şaşırdım. Hiç beklemiyordum, çünkü tercih ettiğim iki yerden birisi değildi. Mağdur olduğumuzu düşünüyorum. İkinci tercihimi de Edremit yazmıştım. Bulunduğum şehre çok uzak bir yer. Sınav saat 09.30'da yapılacak. Nasıl gideceğimi kara kara düşünüyorum." dedi.

Yetkililerden mağduriyetinin giderilmesini isteyen Kübra Alkan, "Hiçbir şekilde haberim yoktu. Tercih de etmedim. Tercih etmediğim bir yer gelince sıkıntı oluyor. Maddi yönden zorlanacağız. Ayrıca sınav sabah erken saatte. İnegöl'de kalacak yerimiz de yok. Nasıl gideceğimizi bilmiyoruz. Sabaha karşı yola çıksak, yol yorgunluğu ile sınava girmek de sıkıntı. Belki başarılı olacağım bir sınavda başarısız olacağım. Ben bu mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Madem istediğim yerlerden birisi olmayacaktı, neden bize tercih hakkı verildi? Sorunumuzun çözülmesini istiyoruz." diye konuştu.

Babası Aziz Alkan da kızı ile birlikte tercih yaparken merkeze yakın bir ilçe seçtiklerini belirterek, sınav merkezleri açıklandığında İnegöl'ü görünce şaşırdıklarını kaydetti. "ÖSYM'nin bu problemi çözeceğini düşünüyorum." diyen Alkan, "Bizim gibi binlerce insan, büyük ihtimalle bu şekilde mağdur edilmiş olabilir. Yetkililerden, bu sorunun çözümünü bekliyoruz. Sınav saati 09.30'da. O saatte otobüs bulmamız çok zor. İnegöl, buraya 4 saat uzaklıkta. Maddi açıdan bizim için büyük bir kayıp. ÖSYM, Balıkesir'de yapılan diğer sınavlarda sadece şehir merkezindeki okullara gönderiyor. Bu sınavda neden şehirdışına gönderdi, anlamış değilim." dedi.

Ev hanımı Neslihan Gasgar ise tercih kısmına yazmamasına rağmen İzmir'in Bayraklı ilçesinde sınava gireceğini öğrendiğinde şaşkınlık yaşadığını söyledi. Merkez Bahçelievler Mahallesi'nde oturduğunu ifade eden Gasgar, şöyle konuştu: "Tercih kısmına, Balıkesir merkez ve Edremit ilçesi yazdım ancak sınav yerimin İzmir olduğunu öğrenince, bir yanlışlık olabilir düşüncesiyle tekrar baktım. Değişen bir şey olmadı. Pazar günü sınava girmek için İzmir'e gitmem gerekiyor. Pazartesi günü okullar açılıyor. Çocuğum okula başlayacak. Ne yapacağımı bilmiyorum. Mağdur durumdayım. Yetkililerin bu soruna çözüm bulmasını istiyorum."Yorum - Tartisma - Soru - Cevap

Bu kategorideki son haberler:

Öğretmen adaylarına '30 bin atama' müjdesi!

2015 KPSS ve ÖABT sonuçları açıklandı

Avcı: Ağustosta 37 bin öğretmen alınacak

Öğretmen adaylarının alan sınavı (ÖABT) yarın

ÖABT 12 Temmuzda yapılacak

2015 KPSS soruları ve cevapları açıklandı

Çok İzlenenler
Sayı Sistemleri

----------------
Rasyonel Sayılar

----------------
Foto Galeriden..
 
Foto Galeri
 
Ilgin Bilgiler
 Paraşütle ilk nasıl atlanıldı, kim atladı ?
 Niçin insanların kanları birbirlerinden farklı ?
 Suyun hacmi, donunca niçin küçülmüyor ?
 Kediler nasıl hep dört ayak üzerine düşerler ?
 Suyun hacmi, donunca niçin küçülmüyor ?
 Yıldızların ışıkları gece niçin kırpışıyor ?
 Erkek ve kadınların el yazıları farklı mıdır ?
 Niçin trafik lambaları kırmızı sarı ve yeşildir ?
 Erkekler niçin kravat takar ?
 Arabamızın aynaları niçin farklı gösteriyor ?

Anasayfa   Egitim  SBS   DGS   KPSS   KPDS-ÜDS   ALES   AÖF   Yüksekögretim   E-Dershane  Kurs Rehberi   Fotogaleri  Eglence   Reklam & Iletisim 
Gizlilik Sözlesmesi - Kullanim Antlasmasi
Yandex.Metrica    Öğretmen Alemi  Eğitim Bilimleri